Wykorzystanie stolarki aluminiowej w nowoczesnym budownictwie

Ciepły montaż okien – dlaczego warto?
17 stycznia 2018
okna
Czym kierować się przy wyborze okien do domu?
11 lutego 2021

Okna aluminiowe w nowoczesnym budownictwie

W stolarce aluminiowej prym wiodą okna oraz drzwi. Na tych elementach skupimy się w tym wpisie. Zaczynając więc od okien, na początku należy podkreślić, że okna aluminiowe zapewniają najwyższy poziom jakości oraz bezpieczeństwa. Imponują wysokim poziomem użyteczności, nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Poza tym warto dodać, że okna aluminiowe zapewniają trwałe, i bezawaryjne działanie. To jednak nie koniec ich zalet. Do innych korzyści, jakie płyną z montażu okien wykonanych z aluminium w nowoczesnym budownictwie, należą:

  • solidność i wytrzymałość,
  • długoletnie użytkowanie,
  • łatwa pielęgnacja,
  • niskie koszty utrzymania,
  • duży wybór w kwestii kolorystyki,
  • wysoka przyjazność dla środowiska.

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystuje się stolarkę aluminiową, nie tylko ze względu na estetykę wykonania, ale także wysoką przyjazność dla środowiska. Zgodnie z najnowszymi badaniami, ponad 90% okien wykonanych z aluminium podlega recyklingowi. Ciekawostką jest to, że na ziemi znajdują się prawie niewyczerpane złoża boksytu. To właśnie z tego minerału wydobywane jest aluminium. Osoby decydujące się na montaż okien aluminiowych w nowo powstałym nowoczesnym obiekcie, mogą być pewni, że dostosują projekt okien – rozmiar, kolor itp. do elewacji i ogólnego wyglądu budynku. Dzięki szerokiej gamie wzorów i niewielkim szerokościom frontów okna aluminiowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów i są ważnym elementem wystroju współczesnej architektury.

Na koniec rzecz najważniejsza, czyli co wyróżnia okna aluminiowe na tle konkurencji? Odpowiedź wydaje się prosta. Ten, kto zdaje sobie sprawę z tego, że aluminium ma doskonałą przewodność cieplną wie, że okna aluminiowe są energooszczędne. Wysoka izolacja termiczna to najważniejsza zaleta tego typu okien wchodzących w skład stolarki aluminiowej. Wszystko za sprawą wielowarstwowej konstrukcji, w której poszczególne warstwy oddzielone są izolacyjnym rdzeniem. W ten sposób uzyskuje się bardzo dobrą wartość izolacji.

Nowoczesne drzwi wejściowe

Jak już zostało wspomniane, stolarka aluminiowa znajduje zastosowanie głównie w budynkach komercyjnych, zakładach, a także firmowych biurach oraz sklepach. Drzwi aluminiowe, podobnie jak stolarka okienna tego typu, gwarantują doskonałą izolację termiczną, a nawet akustyczną. Wielu producentów drzwi zewnętrznych oferuje klientom solidne, wytrzymałe i innowacyjne produkty, które spełniają wymagania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta, a to dlatego, że spełniają one trendy nowoczesnego budownictwa. Drzwi aluminiowe dostępne są w wersji jedno i dwuskrzydłowej. Poza tym istnieje możliwość zamówienia drzwi na zamówienie, w tym także modeli przesuwnych oraz wahadłowych. Drzwi aluminiowe są więc nie tylko modne, trwałe i niezwykle wytrzymałe, ale przede wszystkim bezpieczne. Poniżej prezentujemy trzy najważniejsze właściwości nowoczesnych drzwi wykonanych z aluminium:

1. Bezpieczeństwo
Stabilna i wytrzymała konstrukcja drzwi ze standardowymi wbudowanymi elementami zabezpieczającymi gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

2. Doskonałe właściwości izolacyjne
Nadzwyczajna grubość drzwi, przeszklenie termoizolacyjne oraz kilkuwarstwowa uszczelka zapewniają doskonałą izolację termiczną, a co za tym idzie, znacznie obniżają koszty ogrzewania.

3. Drzwi wykonywane na zamówienie
Można zamówić model drzwi z określonym wybarwieniem i przeszkleniem, a także z wybranymi akcesoriami.

Podsumowując, stolarka aluminiowa sprawdza się głównie przy budowie budynków komercyjnych, gdzie często stosuje się duże przeszklenia itp. Wykorzystanie stolarki aluminiowej w nowoczesnym budownictwie pozwala na odważne rozwiązania, dzięki którym budynkowi nadaje się ciekawego, oryginalnego i unikalnego stylu.