W jaki sposób zabezpieczyć się przed upałem i mrozem w domu?

Jak dbać o okna aluminiowe na co dzień - foto
Jak dbać o okna aluminiowe na co dzień?
17 sierpnia 2022
Rolety zewnętrzne Poznań
Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?
7 października 2022

Wykorzystanie rolet zewnętrznych staje się dziś podstawowym wyposażeniem dla nowopowstałych budynków. Zastosowanie ich niesie za sobą szereg korzyści, stąd też właściciele domów, biur czy innych obiektów użytkowych, na nie właśnie się decydują. Jedną z kluczowych funkcji rolet zewnętrznych jest to, że chronią one latem przed ciepłem, zimą z kolei przed mrozem. Chcąc więc zainwestować w rolety zewnętrzne, jest to jak najbardziej opłacalne rozwiązanie dla naszego portfela, ale również i zapewnienie sobie maksymalnego komfortu przebywania we wnętrzu, bez względu na porę roku. Co zatem sprawia, że rolety zewnętrzne latem zapewniają wewnątrz budynku chłód, z kolei zimą utrzymują odpowiednie ciepło?

Rolety zewnętrzne dla zapewnienia ciepła jesienią i zimą

Dawniej rolety, zarówno zewnętrzne, jak również i wewnętrznie, miały za zadanie chronić wnętrze przed słońcem. Dziś ich możliwości są zdecydowanie szersze, stąd też tak dużą cieszą się one popularnością. Rolety zewnętrzne odpowiednio bowiem izolują pomieszczenie w chłodniejsze dni. Co to oznacza?

Z jednej strony nie wprowadzają do środka niechcianego z zewnątrz zimna, z drugiej strony nie wypuszczają na zewnątrz budynku ciepła uzyskanego poprzez ogrzewanie. Przy wyborze najwyższej jakości materiału i przy profesjonalnym montażu przez firmę, która się tym specjalizuje, rolety zewnętrzne są w stanie zaoszczędzić blisko 30% na ogrzewaniu budynku. Zatem inwestycja w takie rolety pozwala bardzo szybko się zwrócić.

Rolety zewnętrzne dla ochrony przed ciepłem wiosną i latem

Z jednej strony mamy rolety zewnętrzne jako doskonałą opcję zapewniającą skuteczną izolację, z kolei z drugiej strony są one najlepszym sposobem na zablokowanie dopływu gorącego powietrza z zewnątrz. Każdy z nas z pewnością doskonale wie, jak ogromnym problemem może być ciepło w domu czy w biurze w okresie letnim.

Zbyt wysoka temperatura nie pozwala normalnie funkcjonować, dlatego też rolety zewnętrzne stanowią idealne rozwiązanie, aby niedrogim sposobem zapewnić wnętrzu, a więc i samym użytkownikom budynku, maksymalny komfort przebywania w nim. Przy wyborze rolet, należy na pewno mieć na uwadze ich właściwości termoizolacyjne.

Na co zwrócić uwagę wybierając rolety zewnętrzne?

Decydując się na rolety zewnętrzne, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, tak, aby móc zakupić produkt najwyższej jakości. Oczywiście kluczowe znaczenie ma montaż. Roleta taka nie przylega do szyby, tworząc wolną, niewielką przestrzeń, co wpływa znacząco na zapewnienie odpowiedniej izolacji, gdy na zewnątrz jest chłodno, ale i zablokowanie dopływu gorąca, gdy na zewnątrz jest ciepło.

Kiedy już zdecydujemy się na zakup rolet zewnętrznych, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego materiału. Istotne jest to, aby był on odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne, a więc mróz, promieniowanie słoneczne i wilgoć. Drugim elementem jest zaciemnienie.

Można postawić na słabo, średnio, jak również i mocno zaciemniające modele. A jeśli chodzi o sam komfort użytkowania rolet, można zdecydować się na ręcznie otwierane i zamykane, jak również i automatyczne. Im lepszego dokona się wyboru, tym skuteczniejsze będzie wykorzystanie takich właśnie dodatków do okien jak rolety zewnętrzne.