Napędy SOMFY

Firma Somfy specjalizuje się w produkcji i sprzedaży siłowników rurowych , sterowań i akcesoriów do osłon rolowanych. Wysoka jakość produktów Somfy jest główna cechą , którą oferujemy klientom . Z naszej oferty produktów wybiorą Państwo optymalne rozwiązania do swoich potrzeb. Możemy zaproponować napędy standardowe, napędy z detekcją przeszkód oraz napędy radiowe.

Napęd standardowy
Charakteryzuje się wyjątkową cichą pracą. Zastosowanie napędu w rolecie zdecydowanie ułatwia jej podnoszenie w szczególności gdy są dużego formatu i o ciężkich profilach. Najprostszy sposób automatyzacji to jeden przełącznik do obsługi jednego silnika.

Napęd z przeciążeniem
Napęd reaguje natychmiast na nietypowe obciążenie: przy napotkaniu na przeszkodę silnik się zatrzyma i cofnie. Jeśli ruch rolety jest zablokowany , napęd wyłączy się i roleta jest chroniona przed uszkodzeniami. Dzięki ciągłemu elektronicznemu dostosowaniu momentu obrotowego napęd minimalizuje obciążenie rolet, przez co zwiększa się ich żywotność. Wyłączniki krańcowe są ustawiane automatycznie dzięki zastosowaniu specjalnych blokad . Zastosowanie specjalnych wieszaków tzw. blokad umożliwia prawidłową pracę silnika po napotkaniu na przeszkodę.

Napęd radiowy
Oprócz napędów standardowych Somfy proponuje napędy ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym. Technologia radiowa ogranicza okablowanie tylko do doprowadzenia zasilania napędu. Napędy RTS posiadają wbudowane odbiorniki sygnału radiowego a napędy klasyczne mogą zostać włączone do sytemu sterowania radiowego poprzez dodanie odpowiedniego odbiornika radiowego, zainstalowanego w skrzynce roletowej lub na ścianie. Do sterowania napędów RTS można użyć pilotów , przełączników RTS oraz radiowych programatorów czasowych.

Wyświetlanie jednego wyniku