Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne nie tylko wpływają na wygląd domu, ale także pełnią ważne funkcje techniczne, ponieważ odprowadzają wodę deszczową od okna i znajdującego się pod nim muru, zapobiegając w ten sposób zabrudzeniom i uszkodzeniom elewacji. W dziedzinie stolarki okiennej i drzwiowej, aluminium stało się popularnym materiałem produkcyjnym, dlatego bardzo często wykorzystuje się go także przy produkcji parapetów zewnętrznych.

Zewnętrzne parapety aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć?

Parapety aluminiowe zapewniają doskonałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, zwłaszcza w obszarze okien. Poza tym są trwałe, funkcjonalne i niezwykle łatwe w pielęgnacji. Brud można usunąć szybko i łatwo przez przetarcie parapetu wilgotną szmatką. Silne zabrudzenia można usunąć specjalnymi środkami czyszczącymi.

Zewnętrzne parapety aluminiowe wyróżniają się nieskomplikowaną obróbką, ponieważ są stosunkowo lekkie i można je indywidualnie ciąć na długość. Powierzchnie parapetów mogą być anodowane lub malowane proszkowo. Dostępność różnorodnych wybarwień pozwala na doskonałe dopasowanie parapetu zewnętrznego do elewacji budynku. Warto dodać, że aluminium pasuje optycznie do prawie każdej architektury domu. Poza tym popularność tego materiału wynika także z faktu, że aluminium jest jednym z tańszych materiałów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2