Jakie korzyści dają rolety zewnętrzne?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne – charakterystyka
11 sierpnia 2021
ogród zimowy przy domu
Czy warto założyć ogród zimowy przy domu?
7 października 2021

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że większość włamań do mieszkań odbywa się za pośrednictwem okien? Między innymi właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych, które doskonale chronią przed włamaniem, ale nie tylko! Są także znakomitym zabezpieczeniem przed słońcem, jak i zimnem oraz zapewniają prywatność. Jakie są największe zalety rolet zewnętrznych? Dlaczego warto wybrać właśnie je? Sprawdźmy!

Skuteczna ochrona przed upałami

Letnie miesiące to czas, gdy termometry wskazują bardzo wysokie temperatury. Jedni je uwielbiają, drudzy nienawidzą. Mogą być uciążliwe zwłaszcza, jeśli długo przebywamy w mieszkaniu (np. pracujemy zdalnie) i spędzanie w nim czasu, jak i pracowanie bywa niekomfortowe.

Dlatego warto wybrać rolety zewnętrzne, które chronią przed nadmiernym przegrzaniem pomieszczeń. Są znacznie lepsze od rolet wewnętrznych, ponieważ odbijają promienie słoneczne już przed szybą! W ten sposób możemy obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 12 stopni! Montaż rolet zewnętrznych ma też tę zaletę, że eliminuje emitowane przez słońce promieniowanie UV, które jest szkodliwe. Przyczynia się ono m.in. do płowienia lakierów meblowych, jak i tapet na ścianach.

Zwiększone bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne zwiększają także bezpieczeństwo domowników. Chronią przed wandalizmem – np. w przypadku, gdy ktoś będzie chciał wybić szybę, to najzwyczajniej w świecie mu się to nie uda. Rolety uniemożliwiają także włamanie do środka. Jeśli jednak chcemy mieć stuprocentową pewność, że nikt niepożądany nie dostanie się do środka, to warto rozważyć rolety antywłamaniowe, które są wykonywane z wytrwałych aluminiowych elementów ekstrudowanych. Są wyposażone także w prowadnice, jak i rygle zabezpieczające. By je pokonać, włamywacz musi poświęcić na to przynajmniej 15 minut!

Ochrona przed hałasem

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy i denerwuje Cię codzienny hałas? Zatem rolety zewnętrzne na pewno będą strzałem w 10! Zwiększają bowiem izolacyjność akustyczną, dzięki czemu we wnętrzu poziom dźwięku jest obniżony nawet o 14 decybeli! To idealna propozycja również dla tych osób, które mieszkają w okolicy szkoły, przedszkola, czy placu zabaw, natomiast hałasy dobiegające z tych miejsc uniemożliwiają im pełny relaks, a jak wiadomo – odpoczynek jest bardzo ważny dla ludzkiego organizmu!

Ochrona przed zimnem

To właśnie między innymi przez okna w trakcie zimowych dni tracimy mnóstwo energii cieplnej! Według statystyk odpowiadają one za stratę 25% ciepła! To bardzo dużo, dlatego warto zadbać o odpowiednią izolację termiczną i cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie! Rozwiązaniem są rolety zewnętrzne, które sprawdzają się zarówno w tradycyjnych domach, energooszczędnych, jak i pasywnych. W zależności od tego, na jakie rolety zewnętrzne się zdecydujemy, możemy liczyć na to, że koszty ogrzewania obniżą się o 30-40%.

Ochrona okien przed zniszczeniami

Jeśli chcesz cieszyć się swoimi oknami jak najdłużej, to koniecznie powinieneś o nie dbać. Jednym ze sposobów jest montaż rolet zewnętrznych, które wydłużają ich trwałość. Chronią bowiem okna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak promienie słońca, deszcz, grad, czy silny wiatr. To wszystko niekorzystnie wpływa zarówno na stolarkę okienną wykonaną z drewna, jak i PVC.

Reasumując, nadal zastanawiacie się, czy inwestycja w rolety zewnętrzne się opłaca? Zupełnie niepotrzebnie! Jak widać na podstawie wymienionych zalet, są one znakomitym rozwiązaniem. W dodatku inwestycja w nie zwraca się w przeciągu kilku lat – m.in. w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości rolety zewnętrzne dopasowane do różnych rozmiarów okien. Zachęcamy do kontaktu!