Stare budynki często wymagają modernizacji, aby można było w nich komfortowo mieszkać. Jedną z czynności, które zwykle okazują się niezbędne do dalszego zamieszkiwania starego domu, jest ocieplenie go. Dzięki przeprowadzeniu odpowiednich prac, mieszkańcy będą mogli cieszyć się komfortem termicznym, niezależnie od pory roku. Co więcej, zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwala zwiększyć energooszczędność domu, czyniąc go również bardziej ekologicznym. W jaki sposób można ocieplić wnętrze starego domu? Podpowiadamy!
Termomodernizacja to proces mający na celu ocieplenie wnętrza starego domu, zapewniając komfort termiczny jego mieszkańcom. Dodatkowo, niektóre prace związane z termomodernizacją, takie jak np. zmiany w elewacji, pozytywnie wpłyną na wygląd zewnętrzny budynku. Jeżeli mieszkasz w starym domu, który nie jest odpowiednio ocieplony, koniecznie zainwestuj w termomodernizację – inwestycja szybko Ci się zwróci, ponieważ ograniczenie strat ciepła sprawi, że zmniejszą się twoje rachunki za ogrzewanie. Podstawowym działaniem jest wykonanie ocieplenia.
Zlecając prace ociepleniowe, koniecznie zadbaj o to, aby elewacja została odpowiednio zaizolowana. Grubość warstwy izolacyjnej powinna zostać dostosowana do konkretnego budynku. Kolejne ważne kwestie, na które należy zwrócić uwagę, stanowią jakość i parametry materiałów, które mają zostać wykorzystane do ocieplenia domu. Podczas izolowania ścian, upewnij się, że również fundamenty budynku zostały odpowiednio zabezpieczone. Jeżeli okaże się, że fundamenty nie są prawidłowo zaizolowane, koniecznie zadbaj o to, aby uzupełnić brakujący fragment izolacji.
Przed przystąpieniem do wykonywania jakichkolwiek prac związanych z termomodernizacją, warto uzyskać ocenę stanu nieruchomości. Specjalista wykonujący taką ocenę sprawdzi, czy w trakcie ocieplania domu nie pojawią się trudności, związane np. z wilgocią na ścianach lub problemami konstrukcyjnymi budynku. Oprócz izolowania ścian i fundamentów, ważnym elementem, pozwalającym na zapewnienie mieszkańcom komfortu termicznego, może być wymiana okien. Jeżeli masz w planach uwzględnienie tego elementu, to pamiętaj, że przed położeniem ocieplenia, należy wstawić nowe okna, które zapewnią budynkowi szczelność i zminimalizują utratę ciepła. Szerzej opisujemy tę kwestię w kolejnych paragrafach tekstu.
Podczas termomodernizacji, w wielu starych domach warto wymienić okna. Jednym z produktów dostępnych na rynku są okna aluminiowe, charakteryzujące się niewielkim ciężarem oraz dobrą odpornością na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, wyróżniają się trwałą i solidną konstrukcją. Warto również dodać, że okna aluminiowe znajdujące się w naszej ofercie są wyposażone w system wielokomorowy z przekładką termiczną, który zapewnia optymalną izolację. Ze względu na właściwości okien aluminiowych oraz ich konstrukcję, starty ciepła są niewielkie, dzięki temu, zamiast uciekać na zewnątrz budynku, ciepło zostaje wewnątrz domu.
Jeśli więc zamierzasz ocieplić stary dom i przeprowadzić jego kompleksową termomodernizację, koniecznie uwzględnij w tym procesie wymianę okien. Nasze okna aluminiowe będą dobrym wyborem. Zapewnią Ci komfort termiczny wewnątrz budynku, a także zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie pomieszczeń.