Jak dbać o okna aluminiowe na co dzień?

Co wchodzi w skład konstrukcji aluminiowych - foto
Co wchodzi w skład konstrukcji aluminiowych?
12 lipca 2022
W jaki sposób zabezpieczyć się przed upałem i mrozem w domu?
8 września 2022

Stolarka okienna wymaga regularnej konserwacji w celu zachowania wartości użytkowych i przede wszystkim oryginalnego wyglądu. Jako specjaliści w zakresie produkcji okien aluminiowych, chcielibyśmy się z Państwem podzielić właściwymi technikami pielęgnacyjnymi tego typu okien. Nie trzeba wcale dużego wysiłku, aby zadbać o okna wykonane z tego metalu. Wspominamy również o innych ważnych kwestiach w zakresie troski o okna i ich odpowiedni stan.

Czyszczenie okien aluminiowych

Okna aluminiowe charakteryzują się dużą żywotnością i niewielkimi potrzebami konserwacyjnymi. Niemniej wymagają regularnego czyszczenia – zarówno ze względu na higienę, jak i ich stan techniczny. Dobra praktyka to przygotowywanie ekologicznych preparatów w celu utrzymania okien w czystości. Coraz częściej na rynku pojawiają się środki przeznaczone wyłącznie do pielęgnacji stolarki aluminiowej i warto właśnie nimi zainteresować się w pierwszej kolejności.

Sezonowa wymiana uszczelek

Po pewnym czasie użytkowania okien pojawiają się oznaki eksploatacji. Niemniej nie muszą one wcale dotyczyć poważnych kwestii. Warto jednak przyjrzeć się stanowi uszczelek. Ze względu na swoją specyfikę zużywają się one dosyć szybko. Wymiana uszczelek umożliwia przywrócenie prawidłowych wartości izolacyjnych. Szczelne okno to fundament, szczególnie w czasach kryzysu energetycznego, w którym liczy się zachowanie ciepła w budynku.

Montaż wykonany przez producenta to większe bezpieczeństwo eksploatacji.

Okna aluminiowe łatwiej konserwować po prawidłowym montażu. Zajmujemy się nie tylko produkcją ciekawych modeli okien, ale świadczymy również usługi instalacyjne na najwyższym poziomie. Dzięki temu nie będą Państwo mieli do czynienia z problemami eksploatacyjnymi przez lata.

Smarowanie i wymiana elementów ruchomych

Warto bliżej przyjrzeć się elementom ruchomym, ponieważ to one są najbardziej podatne na uszkodzenia. Systematyczne smarowanie okuć ogranicza tarcie podczas stałego otwierania i zamykania. Większą pielęgnację warto przeprowadzić w sezonie wiosenno – letnim, szczególnie przed sezonem grzewczym. Jeżeli zauważycie Państwo, że nasze okno aluminiowe traci płynność podczas standardowej eksploatacji, można zadzwonić do naszych ekspertów. Chętnie pomożemy w przywróceniu pełnej sprawności stolarki aluminiowej.

Podstawowe zasady konserwacji okien aluminiowych

Powyżej omówiliśmy najważniejsze kwestie wpływające na żywotność i stan techniczny okien aluminiowych. Poniżej postanowiliśmy podsumować te kwestie oraz dodać kilka kolejnych. Zatem jeśli chodzi o okna aluminiowe, najważniejsze zasady dbania o nie to:

  • mycie odpowiednimi środkami,

  • regularne smarowanie, umożliwiające ograniczenie tarcia,

  • prawidłowy montaż

  • okna aluminiowe niszczą się rzadko, ale przed wykorzystaniem każdego preparatu warto zrobić test wpływu składnika aktywnego na materiał,

  • przyda się monitorowanie okien pod kątem luzów i właściwego dokręcenia elementów.

Dlaczego warto postawić na nasze okna aluminiowe?

Okna aluminiowe w naszej ofercie wyróżniają się dużą żywotnością. Dodatkowo odpowiadamy za montaż stolarki oraz za doradztwo techniczne przed wyborem konkretnego modelu. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.