Illbruck Mowo-najbardziej energooszczędny sposób montażu!

Inteligentny dom – technologia, która ułatwia życie!
2 listopada 2017
Ciepły montaż okien – dlaczego warto?
17 stycznia 2018

Systemowe mocowanie i uszczelnianie złącza okiennego w płaszczyźnie ocieplenia budynku

System illbruck MOWO jest próbą wprowadzenia standardu do montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia, jako systemowe mocowanie okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego. Rozwiązanie wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej, która w złączu okiennym wymaga natychmiastowego wręcz zabezpieczenia przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. System nie zakłada również stosowania specjalnych konsoli do montażu, a rama instalacyjna dla okna wykuszowego, jest naturalnym przedłużeniem ościeża. Profile instalacyjne systemu poziomujemy w trakcie montażu, więc sami mamy wpływ na korektę podłoża montażowego w przypadku, gdy zostało niezbyt starannie wymurowane.

Energooszczędny

Co to wszystko oznacza dla Inwestora? Z pewnością realne ograniczanie wartości liniowych mostków cieplnych, ale też możliwość wcześniejszej adaptacji wnętrza. Jak dotąd, Inwestor musiał czekać na ocieplenie domu, aby móc próbować uszczelnić zamocowane uprzednio okno w warstwie ocieplenia. System illbruck MOWO, umożliwia pełne zamknięcie otworu już po 24h, zatem Inwestor nie jest pozostawiony samemu sobie z problemem kontynuacji montażu, a konkretnie jego części związanej z uszczelnieniem. Ponadto system umożliwia późniejszą wymianę okien bez uszkodzenia elewacji. System illbruck MOWO dedykowany jest do energooszczędnego, pasywnego, jak również blisko zeroenergetycznego budownictwa. Od 1 stycznia 2021r. (od 1 stycznia2019r. nowo powstałe budynki administracji publicznej), budowanie domów o „niemal zerowym zużyciu energii” stanie się obowiązkiem wszystkich Inwestorów w Polsce, zgodnie z przyjętymi przez Parlament i Radę Unii Europejskiej postanowieniami Dyrektywy 2010/31/UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

Hermetyczny

Współczynnik infiltracji powietrza dla systemu MOWO wynosi 3 2/3 a < 0,1 [m /m*h*daPa ], a więc może iść w duecie z najbardziej szczelną stolarką w 4 klasie przepuszczalności powietrza.

Cichy

Podczas, gdy tradycyjny system montażu wysuniętego przed lico muru uzyskał izolacyjność zaledwie 19 dB, przy zastosowaniu systemu illbruck MOWO, uzyskano wartość 36 dB. Przy jednoczesnym zastosowaniu uszczelniacza illbruck SP525, system uzyskał wartość 43 dB. To wynik jakiego obecnie nie osiąga żaden inny system. Dzięki temu nie jest wymagana dodatkowa ochrona przed hałasem.

 

SCHEMAT ZASTOSOWANIA W KLASYCZNEJ ŚCIANIE DWUWARSTWOWEJ

SCHEMAT ZASTOSOWANIA W ŚCIANIE TRÓJWARSTWOWEJ

Co zyskujemy dzięki systemowi Illbruck MOWO:

  • Systemowe mocowanie i uszczelnianie okna wysuniętego w płaszczyznę izolacji
  • Realne ograniczanie wartości liniowych mostków cieplnych
  • Nośność 200kg/mb, wysoki współczynnik bezpieczeństwa
  • Szczelność przy zacinającym deszczu 1050Pa
  • Doskonała izolacja akustyczna na poziomie 43dB
  • Hermetyczność 3 2/3 a < 0,1 [m /m*h*daPa ]
  • Wytrzymałość na zerwanie 3000Pa
  • Wodoszczelność, odporność na pleśń, stabilność wymiarowa
  • Możliwość wcześniejszej adaptacji wnętrz
  • Możliwość późniejszej wymiany okien bez uszkodzenia elewacji.