Gdzie najczęściej stosuje się rolety aluminiowe zewnętrzne?

Zalety konstrukcji aluminiowych
Zalety konstrukcji aluminiowych
5 maja 2022
Co wchodzi w skład konstrukcji aluminiowych - foto
Co wchodzi w skład konstrukcji aluminiowych?
12 lipca 2022

Są praktyczne i wytrzymałe. Skutecznie chronią przed promieniowaniem słonecznym oraz zmniejszają szanse na włamanie. Rolety aluminiowe zewnętrzne, bo o nich mowa, cieszą się coraz większym uznaniem. Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego się sprawdzają?

Rolety aluminiowe zewnętrzne – gdzie stosuje się je najczęściej?

Choć jeszcze do niedawna rolety aluminiowe zewnętrzne nie cieszyły się dużą popularnością, obecnie święcą triumfy. Decydują się na nie nie tylko projektanci budynków biurowych i usługowych, ale coraz częściej także właściciele domów jednorodzinnych. Nad ich montażem warto zastanowić się jeszcze przed zaprojektowaniem obiektu. Dlaczego? Wówczas ma się do wyboru więcej systemów montażowych.

Rolety aluminiowe zewnętrzne w niczym nie ustępują wariantom wykonanym z PCV. Wręcz przeciwnie. Odznaczają się lepszymi parametrami technicznymi. Są wytrzymalsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Ponadto, przez długi czas zachowują swoje walory wizualne. Nie płowieją pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie odkształcają się pod wpływem wilgoci i wahań temperatury. Nie wymagają też skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych.

Nie dziwi więc fakt, że ich popularność rośnie. Gdzie najczęściej montuje się rolety aluminiowe zewnętrzne?

  • W budynkach biurowych i usługowych oraz domach i mieszkaniach z dużymi przeszkleniami. Rolety aluminiowe zewnętrzne zatrzymują promieniowanie słoneczne, jeszcze zanim przedostanie się ono do wnętrza budynku. W efekcie ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń, które w przypadku budynków wyposażonych w duże przeszklenia może być szczególnie dokuczliwe, zwłaszcza w okresie letnim. Zimą natomiast – dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym – pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie.
  • W domach i obiektach położonych na uboczu. Rolety aluminiowe zewnętrzne nie tylko chronią przed słońcem, ale również zwiększają bezpieczeństwo. Utrudniają bowiem włamanie się do środka.
  • W mieszkaniach położonych na niskich piętrach. Zewnętrzne rolety aluminiowe skutecznie chronią przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, a przede wszystkim zmniejszają szansę rabusiów na włamanie się do mieszkania. Jeśli zależy Ci na jeszcze większej ochronie, wybierz modele antywłamaniowe. Są one wykonane z wytrzymałych aluminiowych elementów ekstrudowanych. Mają też zamontowane specjalne rygle.
  • W budynkach położonych przy ruchliwych ulicach. Rolety aluminiowe zewnętrzne skutecznie tłumią hałasy z zewnątrz. Są w stanie obniżyć ilość docierającego do wnętrz zgiełku nawet o 7-14 decybeli. Zdecydowanie zwiększa to komfort przebywania w budynku, zwłaszcza jeśli znajduje się on w pobliżu ruchliwej ulicy.
  • W budynkach w modernistycznym stylu. Rolety zewnętrzne pełnią też funkcję dekoracyjną. Niejednokrotnie przesądzają o charakterze budynku. Dlatego warto je uważnie dobierać, aby stanowiły ozdobę fasady. Rolety aluminiowe wyróżniają się nowoczesnym designem. Świetnie więc sprawdzają się w budynkach utrzymanych w modernistycznym stylu.

Rolety aluminiowe zewnętrzne stanowią świetne uzupełnienie stolarki okiennej, o czym przekonało się już wielu właścicieli zarówno obiektów biurowych, jak i mieszkań oraz domów. Nic więc dziwnego, że grono ich zwolenników systematycznie się rozrasta. Świetnie chronią przed słońcem, zapewniają wysoką izolację termiczną i akustyczną, a także zabezpieczają przed włamaniem. Ponadto, dzięki dużemu zróżnicowaniu produktowemu można je z łatwością dopasować do budynku i indywidualnych potrzeb jego użytkowników.