Dlaczego warto zastanowić się nad kupnem okien aluminiowych?

Rolety zewnętrzne Poznań
Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?
7 października 2022
Jak często wymienia się okna PVC i aluminiowe w domu - foto
Jak często wymienia się okna PVC i aluminiowe w domu?
8 grudnia 2022

Marzysz o tym, aby stworzyć ciepłe i nowoczesne wnętrze? W takim razie zamontuj okna aluminiowe, które sprawdzą się też przy dużych przeszkleniach. Nie tylko prezentują się estetycznie, lecz także zapewniają dobrą izolacyjność termiczną. Sprawdź, dlaczego stolarka okienna z aluminium cieszy się coraz większą popularnością!

Dlaczego warto zamontować okna aluminiowe?

Okna aluminiowe są odporne na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg i wiatr. Ponadto nie zaszkodzi im duża różnica temperatur, ani intensywne promieniowanie słoneczne. Nie musimy się martwić, że rama wyblaknie, zardzewieje lub pojawią się na niej przebarwienia. Można je zamontować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i hotelach, biurowcach, czy budynkach użyteczności publicznej.

Aluminium wytrzymuje znacznie większe obciążenia niż drewno i plastik, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku wielkoformatowych konstrukcji. Materiał ten można wykorzystać do zaprojektowania dużych, efektownych przeszkleń, okien narożnych, ogrodu zimowego, czy fasady. W ten sposób do pomieszczenia wpada więcej światła, co pozwala stworzyć przytulną atmosferę.

Jakie są zalety stolarki wykonanej z aluminium?

Sztywne profile i dobrze dobrane okucia skutecznie chronią przed przewiewami. Dodatkowo pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Warto przypomnieć, że aluminium w 100% nadaje się do recyklingu, co czyni je materiałem przyjaznym środowisku. W ten sposób poprawia komfort życia, jednocześnie pozwala zadbać o ekologię. Nie musimy się też martwić, że z czasem ulegnie odkształceniom.

Okna aluminiowe – walory izolacyjne

Czasy, gdy okna aluminiowe były stosunkowo zimne, bezpowrotnie minęły. Dziś produkowane są one niezwykle starannie, dzięki czemu parametry termiczne spełniają rygorystyczne normy. Producenci stosują nowoczesne rozwiązania przy projektowaniu uszczelek, komór i przekładek, dlatego okna mają niski współczynnik przenikania ciepła.

Należy podkreślić, że pod kątem izolacyjności w niczym nie ustępują odpowiednikom PCV i drewnianym. W profilach aluminiowych stosuje się specjalne przekładki termiczne, w ten sposób można skutecznie chronić budynek przed utratą ciepła.

Okna aluminiowe – jakie wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz zarówno okna standardowe, jak i modele obrotowe, otwierane na zewnątrz, czy z ukrytym skrzydłem. Zastanawiasz się, co wybrać? Jeśli chcesz stworzyć spójną konstrukcję, zdecyduj się na ostatnie rozwiązanie. Skrzydła są niewidoczne od strony zewnętrznej, co zapewni większe możliwości aranżacyjne. Proponowany system pozwala optycznie ukryć okno, np. w fasadzie budynku.

Szukasz sposobu, aby w pełni wykorzystać metraż pomieszczenia? W takim razie wybierz okna otwierane na zewnątrz.

Dodatkowo profile występują w bogatej gamie kolorystycznej: można je lakierować na dowolny kolor z palety RAL, uzyskać odcień drewnopodobny, kolor strukturalny, dwukolor, zastosować anodowanie. W ten sposób stworzysz spójny wystrój wnętrza. Oprócz tego proponujemy okna obrotowe, które można umyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy obrócić je, aby uzyskać swobodny dostęp do zewnętrznej szyby.

Aluminium pozwala stworzyć okna i profile w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do elewacji budynku. Materiał wygląda nowocześnie, trochę surowo, dlatego doskonale sprawdzi się w awangardowych wnętrzach.