Czy warto założyć ogród zimowy przy domu?

Jakie korzyści dają rolety zewnętrzne
Jakie korzyści dają rolety zewnętrzne?
14 września 2021
Zalety montażu drzwi aluminiowych w domu - okładka
Zalety montażu drzwi aluminiowych w domu
5 listopada 2021

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na budowę ogrodu zimowego. Nikogo jednak nie powinno to dziwić, ponieważ taki ogród to ogromna atrakcja. To jak zaaranżujemy ogród zimowy, jest zależne tylko od nas! Może to być nasza strefa relaksu czy też miejsce do pracy. Kto powinien zdecydować się na stworzenie takiej przestrzeni? Jakie zalety ma to rozwiązanie? Sprawdź!

Dla kogo są ogrody zimowe?

Niegdyś na budowę ogrodu zimowego decydowali się jedynie mieszkańcy luksusowych rezydencji. To jednak się zmieniło i już dzisiaj możemy je spotkać w wielu domach jednorodzinnych. Ogród zimowy to łatwy sposób na stworzenie dodatkowego miejsca, które możemy wykorzystać na różne sposoby – np. stworzyć w nowym pomieszczeniu salon.

To zdecydowanie ciekawa propozycja również dla miłośników roślin! Uwielbiasz mieć nieustanny kontakt z zielenią, jednak jesienią czy zimą jest to nieco utrudnione? Ogród zimowy to strzał w dziesiątkę! Umożliwia uprawę roślin przez cały rok i czerpanie z tego ogromnej przyjemności!

Na budowę ogrodu zimowego często decydują się także rodziny z dziećmi. Jesienią i zimą znacznie rzadziej wychodzimy z domu – nie tylko my dorośli, ale także najmłodsi. Kontakt z zielenią jest bardzo ważny dla dzieci, dlatego warto im go zapewnić, instalując ogród zimowy! Możemy stworzyć dla nich idealne miejsce do zabawy, dzięki czemu maluchy nie będą długimi godzinami przesiadywały przed komputerem bądź telewizorem.

Pracujesz z domu, a na dodatek przebywając w otoczeniu natury, czujesz się znacznie lepiej? Zbuduj swój własny ogród zielony i stwórz w nim miejsce pracy. Zapewniamy, że będzie Ci się przyjemniej pracowało, jak i będziesz bardziej skoncentrowany!

Jakie zalety mają ogrody zimowe?

Zdecydowanie jedną z największych zalet ogrodów zimowych, jest fakt, że możemy przebywać wśród zieleni, nawet wtedy, gdy za oknem pada śnieg bądź rozpętała się burza. W ogrodzie zimowym możemy hodować także egzotyczne odmiany roślin. Co jednak najważniejsze – tego typu konstrukcje dzięki zieleni doskonale wpływają na ludzkie organizmy – są lepiej dotlenione.

Ogrody zimowe stanowią również świetną atrakcję przede wszystkim dla mieszkańców domu, ale również dla gości. Zwiększają także powierzchnię użytkową domu, co jest szczególnie doceniane w małych domach jednorodzinnych i budynkach. Co więcej, poprawiają mikroklimat panujący w domu i bilans cieplny budynku.

W zależności od naszych potrzeb ogrody zimowe mogą pełnić funkcję salonu, jadalni, oranżerii bądź gabinetu do pracy. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wpływają na wartość rynkową nieruchomości – podnoszą ją. Ponadto są to miejsca idealne do odpoczynku czy relaksu po ciężkim dniu w pracy, ale także do organizacji spotkań ze znajomymi.

Komu zlecić stworzenie ogrodu zimowego?

W tej kwestii najlepiej zaufać profesjonalistom. Nasza firma MajaPlus od lat tworzy wyjątkowe konstrukcje. Na każdym etapie współpracujemy z naszymi Klientami, dzięki czemu powstające ogrody zimowe są zgodne z ich oczekiwaniami, potrzebami, a także wymaganiami posesji. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Skontaktuj się z nami – udzielimy odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania!