Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

W jaki sposób zabezpieczyć się przed upałem i mrozem w domu?
8 września 2022
Dlaczego warto zastanowić się nad kupnem okien aluminiowych - foto
Dlaczego warto zastanowić się nad kupnem okien aluminiowych?
9 listopada 2022

Szukasz sposobu, aby uchronić się przed wzrokiem wścibskich sąsiadów i przechodniów? Zależy Ci na tym, aby poprawić komfort termiczny w domu, a przy okazji zniwelować hałasy? Z pomocą przychodzą rolety zewnętrzne, które zachwycają wysoką funkcjonalnością i ponadczasowym designem. Sprawdź, dlaczego warto je zamontować!

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne mają elegancki, minimalistyczny design, dlatego idealnie wpisują się w estetykę nowoczesnego wnętrza. Zapewniają one poczucie bezpieczeństwa, prywatności i komfortu, nic więc dziwnego, że coraz częściej montuje się je w domach jednorodzinnych, mieszkaniach i biurach. Jeśli dobierzemy je kolorystycznie do elewacji, będą stanowiły nie tylko praktyczny, ale i estetyczny dodatek.

Rolety zewnętrzne nie tylko chronią nas przed promieniami słonecznymi, lecz także zaciemniają pomieszczenie. Nie musisz się więc martwić, że rano obudzi Cię wschód słońca, a wieczorem świecąca latarnia nie pozwoli Ci zasnąć.

Czy rolety zewnętrzne chronią nas przed włamaniem?

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć dom i biuro przed włamywaczami? Zamontuj rolety zewnętrzne! Przypominamy, że nawet standardowe modele opóźniają czas włamania. Często sam ich widok zniechęca złodziei do podjęcia jakichkolwiek prób. Dzięki temu zapewniają większe bezpieczeństwo, co jest szczególnie ważne, gdy mamy mieszkanie na parterze.

Rolety mają wzmocnioną konstrukcję, dlatego znacznie utrudniają rozbicie szyby. Popularne modele są wyposażone w solidny rygiel, dzięki czemu złodziej narobi sporo hałasu podczas próby włamania. W ten sposób zyskujemy więcej czasu na zawiadomienie policji o popełnieniu przestępstwa.

Jak zapewnić sobie komfort cieplny w domu?

Przypominamy, że pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety a szybą powstaje warstwa powietrza ograniczająca straty ciepła. To oznacza, że latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, natomiast zimą chroni przed zimnem. Takie rozwiązanie nie tylko wpływa na jakość życia, lecz także pozwalają obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie.

Rolety zewnętrzne blokują dopływ ciepłego powietrza do pomieszczenia, dzięki czemu pomogą nam przetrwać upały. Należy je opuścić, zanim zrobi się gorąco.

Jak zapewnić sobie spokój w domu?

Jeśli irytuje Cię hałas dochodzący z ruchliwej ulicy, rozważ montaż rolet zewnętrznych. Po ich opuszczeniu możesz zmniejszyć poziom hałasu o kilkanaście decybeli. Takie rozwiązanie docenią przede wszystkim osoby mieszkające w dużych miastach lub przy ruchliwej ulicy. Montując rolety, nadal będziesz słyszał przejeżdżające autobusy i ciężarówki, czy przelatujące samoloty, ale będziesz miał wrażenie, że odgłosy dobiegają z oddali.

Nie musisz się wtedy martwić, że coś Cię rozproszy. W ten sposób zapewnisz sobie też doskonałe warunki do relaksu. Opuszczając rolety, nie będą Cię irytowały rozmowy przechodniów, szum samochodów i inne dźwięki miasta. Ponadto skutecznie chronią przed słońcem, wiatrem, deszczem, gradem, mrozem i śniegiem, dzięki czemu sprawdzą się o każdej porze roku.

Sterowanie roletami uzależnione jest od sposobu ich zasilania. W naszej ofercie znajdziesz rolety zewnętrzne aluminiowe, aby polepszyć ich funkcjonalność, możesz wyposażyć je w napęd automatyczny i moskitierę rolowaną. Pancerz rolety składa się z profili aluminiowych, wypełnionych pianką poliuretanową, co wpływa na izolację termiczną.