Czy rolety zewnętrzne obniżają poziom hałasu w pomieszczeniach?

Jak często wymienia się okna PVC i aluminiowe w domu - foto
Jak często wymienia się okna PVC i aluminiowe w domu?
8 grudnia 2022
Ogród zimowy jako miejsce spotkań i relaksu w Twoim domu - foto
Ogród zimowy jako miejsce spotkań i relaksu w Twoim domu
10 lutego 2023

Rolety zewnętrzne montuje się na oknach z różnych powodów. Jest to rozwiązanie posiadające szereg zalet, takich jak np. chronienie pomieszczeń przed zimnem, ciepłem i nadmiernym nasłonecznieniem. W naszej ofercie znajdziesz różne rolety zewnętrzne, które będziesz w stanie dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań. Czy pomogą Ci one również wyciszyć pomieszczenie?

Jakie cechy mają rolety zewnętrzne?

Najważniejszą cechą, wyróżniającą rolety zewnętrzne, jest izolacja termiczna. Przyczyniają się one do zwiększenia poziomu izolacji termicznej budynku, chroniąc go przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń (zwłaszcza latem), a jednocześnie przyczyniając się do oszczędzania ciepła (zimą). Tym samym dobre rolety to dzisiaj w zasadzie niezbędne wyposażenie energooszczędnego domu czy też dowolnego innego obiektu, w którym priorytetem jest oszczędność energii.

Dla wielu osób, ważne jest też, aby rolety zewnętrzne podnosiły poziom bezpieczeństwa, opóźniając wtargnięcie intruza, który chciałby się włamać do domu lub mieszkania. Rolety zewnętrzne zabezpieczają też przed słońcem, wiatrem oraz różnymi opadami atmosferycznymi. Oczywiście wszystko to pod warunkiem wyboru jakościowych rolet o odpowiednich parametrach.

Izolacja akustyczna

Powyższe atuty rolet są ważne. Niemniej istotną cechą jest również zapewnienie izolacji akustycznej. Co ona oznacza w praktyce? Otóż rolety hamują przepływ fal dźwiękowych, co pozwala na znaczące obniżenie poziomu hałasu w pomieszczeniach. Tym samym dochodzimy do odpowiedzi na pytanie zawarte już w tytule tego artykułu. Jest ona jednoznaczna – tak, rolety obniżają hałas w pomieszczeniach. Jeżeli więc zależy Ci na tym, aby odgrodzić się od zewnętrznego zgiełku, to zakup rolet zewnętrznych z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę! W jakim stopniu rolety izolują dźwięki? Jest to zależne przede wszystkim od rodzaju wybranych rolet. Warto zatem zwrócić uwagę na tę kwestię już przy wyborze produktu.

Wybierz rolety dopasowane do Twoich okien

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości rolety zewnętrzne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do okien o różnej wielkości. Mamy świadomość, że część naszych klientów może posiadać okna i drzwi o niestandardowych wymiarach, dlatego też do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów. Decydując się na współpracę z nami, możesz być pewny, że kupione przez Ciebie rolety zewnętrzne będą idealnie dopasowane do okien lub drzwi.

Wszystkie nasze rolety zewnętrzne to produkty wielofunkcyjne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałe i będą Ci służyć przez wiele lat, chroniąc Twój dom przed zmienną temperaturą, hałasem oraz włamaniami.

Kiedy warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Mieszkasz w hałaśliwej okolicy lub po prostu chcesz odciąć się od zewnętrznego zgiełku? Wybierz rolety zewnętrzne! Będą one inwestycją, która poprawi komfort Twojego domu lub mieszkania, nie tylko poprzez wyciszenie pomieszczeń, ale również poprzez zapewnienie budynkowi dobrej izolacji termicznej. Na zakup rolet zewnętrznych powinien się zdecydować każdy, komu zależy na ochronie wnętrza swojego domu przed zmianami temperatur, nadmiernym nasłonecznieniem, działaniem czynników atmosferycznych oraz hałasem. Warto również pamiętać, że rolety zewnętrzne pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo, utrudniając złodziejowi ewentualne włamanie się.